• Endokrinoloji

Endokrinoloji Bölümü için Girişimsel Ultrason Uygulamaları

Esaote’nin MyLab sistemleri temelden premium segmente kadar yenilikçi klinik çözümler ve en iyi görüntü kalitesini sağlamaktadır. Endokrinologlar ve girişimsel Radyologların; özel tasarlanmış ergonomik MyLab sistemleri klinik ihtiyaçları için uygundur.

boyun-ultrasonografisi

Boyun Ultrasonografisinde Temel ve İleri Tanı

Esaote, tiroid neoplazması ve özellikle tiroidektomi sonrası tekrarlayan boyun problemlerinin yönetiminde temel bir rol oynar. Esaote MyLab sistemleri pek çok şekilde kullanılabilir ve 22 MHz’e çıkan yüksek frekanslı prob portföyü sayesinde farklı teknolojiler ile çok önemli rol oynayabilir.

gorsel

En İyi Haliyle Ergonomi

Geniş bir aksesuar yelpazesi, hareketlilik ve zamanın çok önemli olduğu durumlarda MyLab ™ 'i verimli bir "kullanıma hazır" çözüm haline getirir:

  • En iyi ergonomi
  • Geniş aksesuar yelpazesi hareketliliğin ve zamanın önemli olduğu durumlarda MyLab’ ile kullanıma hazır bir çözüm sunar.
  • ETouch ™ ile dokunmatik ekran arayüzü ile iş akışınızı hızlandırmanıza olanak tanır.
  • Yüksek çözünürlüklü monitörü ile daha fazla konfor sağlamak ve muayenenin hasta veya bir klinisyen ile paylaşılması için 90 ° döndürülebilir.
  • Appleprobe transduserler, el ve bilek arasında doğal bir hizalama sağlayarak günlük taramayı daha rahat hale getirir.
  • Hafif Appleprobe transduserlerine entegre edilmiş eşsiz kontrol düğmeleri sayesinde klinisyenin steril koşullarda hızlı ve uzaktan kontrol etmesine olanak tanır.
  • Pille çalışan ve hafif portable cihaz seçenekleri.

Yeni Teknoloji; Micro-V

mikro-vaskülarizasyonMicro-V Esaote’nin yeni küçük damarlar ve düşük akımların tespiti için yüksek hassasiyetle sunduğu bir teknolojidir. Micro-V yüksek çerçeve hızı ve en iyi performans ile hareket artifaktlarını yok ederek eşsiz hassasiyet sağlar.  Geliştirilen bu yeni algoritma diğer klasik doppler tekniklerinde tespit edilemeyen, B-Modu baskılayarak (hiperekoik yapulardaki gürültü olmadan) küçük ve yavaş akımların algılanmasını sağlayan yenilikçi bir doppler tekniğidir.

 

 

 

altin-standart-lezyonAltın-Standart Lezyon Karakterizasyonu

Dokuların farklı özellikleri vardır ve elastikiyet de bu özelliklerden birisidir. Doku elastikiyetinin farklı alanlarda patoloji ve palpasyonla ilişkili olduğu ve klinik muayenelerde rutin olarak kullanıldığı bilinmektedir. Elastikiyet, dokunun basınç veya kuvvet altında şeklini değiştirmesine ve sonra orijinal şekline dönmesine izin verir. Elastografi teknolojisi, kullanıcının bir dokunun esneklik analizi yapmasına olanak tanır ve farklı renk kodlarını farklı doku esnekliği yanıtlarıyla ilişkilendirerek dokunun esnekliği hakkında bilgi sağlar.

 

 

Ultrason ve "Özel Yapılmış" Klavyenizin Uzaktan Kumandası

Endokrinologlar ve operatörler; sistemlerin tam kontrolünü elinde tutarken, prosedüre odaklanırken ve hasta bakımını iyileştirirken özgürce hareket edebilmelidir. Günümüzde MyLab, iş akışınıza ve uygulama alanınıza göre ultrason klavyesini özelleştirme imkanıyla birlikte, iş akışını basitleştirmek ve steril koşullarda alanı optimize etmek için önemli klinik ihtiyaçlarla uyumludur. Bir "özel yapım" klavye ile birlikte ünitenin uzaktan kumandası, günlük klinik uygulamayı basitleştirecektir.

MyLab Remote, iPad ™ ve iPhone ™ cihazınızı MyLab Ultrason sisteminizi gerçek zamanlı olarak kontrol etmek için kablosuz bir uzaktan kumandaya dönüştüren devrim niteliğindeki Esaote APP'dir.

MyLabRemote, temel (görüntüleme ve Doppler modaliteleri) ve gelişmiş özellikler (Elastosonography, CEUS, Fusion Imaging) için üst düzey MyLab Ultrason sisteminizin gerçek zamanlı yönetimini sağlar.

 

 

ultrason

İki Boyutlu Gezinme: Lokalizasyon ve Hedefleme Kolaylaştı

İkincil bir 2D teknolojisinden yararlanılırken gerçek zamanlı ultrason ile lezyonların lokalizasyonu, teknolojik destek olmadan günlük klinik uygulamada önemli bir zorluktur.

iki-boyutlu-gezinme

vucut-haritasiVücut Haritası

BodyMap, Scintiscan, SPECT, MRI, PET, XRay ve çok daha fazlası gibi her türlü DICOM 2D görüntünün yanında ikinci bir sistemde prob konumunun gerçek zamanlı görselleştirilmesini sağlayan özel bir teknolojidir. Ultrason ve ikinci görüntüleme modalitesi arasındaki ortak kayıt bir dakikadan az sürer ve bir BodyCamera ile incelenmekte olan vücut bölgesinin (Bodymark) fotoğrafını çekme seçeneği vardır.

Ultrason Eşliğinde Prosedürler İçin Needle Enhancement

ultrasonUltrason eşliğinde prosedürlerin güvenli ve başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi hem detaylı anatomi bilgisi hem de iğne ucunun her zaman nerede olduğunu anlama becerisini gerektirir. İkincisi, özellikle yeni başlayanlar için bir zorluk olabilen iğne ve transduser manipülasyonuna bağlıdır. İğne ucunun görselleştirilmesi, ultrason ışını ile hizalanmayı gerektirir ve bazen bu elde edilemez ve hatta elde edildiğinde bile, iğnenin fiziksel özellikleri ve teknoloji kısıtlamaları görüşü engelleyebilir. Operatörün iğne ucu konumunu belirleme konusundaki güvenini artırmak için Esaote, standart B modunun özel bir görüntü kompozisyonunu uygun şekilde işlenmiş ve yönlendirilmiş bir görüntü ile birleştirerek iğne parlaklığını artıran bir araç geliştirdi. 

 

 

Sanal Olarak Yönlendirilmiş Biyopsi Prosedürleri

Akıllı konumlandırma ile birleştirilmiş sanal biyopsi, gerçek zamanlı ultrason biyopsi prosedürleri sırasında güveni artırabilir. İğnenin sanal takibi kullanılarak hedefe hızlı, kesin ve güvenli bir şekilde ulaşılabilir. Fiziksel iğne, probun, tarama düzleminin ve hedefe giden yolun doğru bir 3D gösterimi ile doğrudan gerçek zamanlı ultrason görüntüsü üzerinde sanal bir iğne ile gösterilir.

biyopsi

Fusion Imaging ve 3D Gerçek Zamanlı Boyun Navigasyonu ile Bir Adım Önde

Virtual Navigator, Esaote’un CT, MR ve PET görüntülerini gerçek zamanlı ultrason ile yan yana görüntüleyen devrim niteliğindeki Fusion Görüntüleme Teknolojisidir.

Esaote Virtual Navigator, çoklu görüntüleme sistemleriyle gerçek zamanlı ABD Füzyonu gerçekleştirme şansı sunar. Bu teknoloji, Doppler, CEUS ve Elastosonography gibi ultrasonun gerçek zamanlı yeteneklerini diğer sistemlerden gelen fonksiyonel ve 3 boyutlu bilgilerle birleştirir.

Virtual Navigator, aşağıdaki konularda tanılama güveninizi artırabilir:

I. Autofusion teknolojisi aracılığıyla gerçek zamanlı çok modlu Fusion Imaging ile tanılama amaçları için farklı veri kümelerini karşılaştırma

autofusion-teknolojisi

II. En iyi tarama ve hedefleme yaklaşımını planlama

tarama

III. FNA ve termal ablasyon gibi girişimsel prosedürler sırasında operatöre rehberlik etme

fna