• Üroloji

Esaote'nin geliştirdiği Virtual NavigatoreScan, easyMode ve easyColor seçenekleriyle, sıvı - lezyon içeren en zor teşhis şartlarında bile, hastalığın erken ve doğru, tanısı ve tedavisi ile başarılı sonuçlar elde edilebilir. Hasta ve doktor için güvenilir ortamlarda çalışmak bunun için çok değerlidir...

Üroloji için Girişimsel Ultrason Uygulaması

Girişimsel ayarlar, her türden hastanın doğru tedavisine olanak tanıyan özel özellikler ve çözümler gerektirir. Esaote, teşhis, ileri biyopsi rehberliği ve takipten itibaren hasta bakımı için en kısa ve en etkili yolu sağlamaya kararlıdır.

Ürolojide Hızlı, Güvenli ve Etkili Çözümler

Esaote, Önlemeden Tedaviye, Yenilikçi Klinik Çözümler sunarak USG kullanmanın Verimliliğini ve Değerini artırır. Ana odak alanlarını kapsayan tüm çözümler için hasta bakımı ve kullanıcı deneyimi kilit faktörlerdir.

urolojide-hizli-güvenli-etkili-cozumler

Önleme ve Teşhis

Hastalığın erken tedavisi, daha iyi hasta bakımı sağlar ve sosyo-ekonomik etkileri azaltır. Esaote'nin uzun yıllardır koruyucu sağlık hizmetlerine yatırım yapmasının nedeni budur ve her türlü klinik ihtiyacı karşılamak için kesin ve güvenilir teşhis sağlamayı amaçlamaktadır. Veri ve görüntü yönetimi için entegre çözümler, güvenli ve akıcı iş akışı sağlar.

 • Maksimum B Modu kontrast çözünürlüğü
 • Kan akışı hassasiyeti (HD CFM, XFlow, microV)
 • Kontrast Medya incelemesi (CnTI)
 • Elastosonografi (ElaXto)

cntiCnTI ™ (Kontrast Ayarlı Görüntüleme), Esaote’nin Kontrastla Geliştirilmiş Ultrason (CEUS) Görüntüleme için gelişmiş teknolojisidir. Düşük mekanik indeks ve gerçek zamanlı taramaya dayanan CnTI ™, ikinci nesil kontrast ortamı kullanmanın ideal bir yoludur. CnTI ™ Verileri MRI, CT, PET, 3D Ultrason ve / veya 3D CEUS hacimleriyle birleştirilebilir.

 

 

 

CnTI ™ Volume ile gerçek zamanlı B-Modu tarama füzyonu, girişimsel prosedürler sırasında sürekli CEUS anatomik referansları sağlar.

b-modu-tarama

elastosonografi-teknolojisiElastosonografi teknolojisi, kullanıcının dokunun elastosonografik analizini gerçekleştirmesine olanak tanır ve farklı kromatik desenleri farklı doku esnekliği yanıtlarıyla ilişkilendirerek dokunun esnekliği hakkında bilgi sağlar. Üroloji uygulamalarında ElaXto, prostat için endokavite ve çift düzlemli dönüştürücüler ve testisler için çok çeşitli doğrusal dönüştürücüler ile mevcuttur.

 

elaXto, Ürolojide izleme, biyopsi rehberliği, karakterizasyon ve takip için kullanılan klinik bilgileri artırır.

elaxto

Tedavi ve Takip

Girişimsel ayarlar, her türden hastanın doğru tedavisine olanak tanıyan özel özellikler ve çözümler gerektirir. Esaote kendini hasta bakımı için en kısa ve en etkili yolu sağlamaya adamıştır.

 • Özel biyopsi kılavuzu (ayrıca Sanal Biyopsi ile) ve perkütan ablasyon kitleri
 • Özel U.I. ile Fusion Imaging (Virtual Navigator) Üroloji için
 • Biyopsi, Kriyoterapi ve Ablasyon Prosedürleri için özelleştirilmiş protokoller
 • Biyopsi Adımlayıcı (Füzyon Görüntüleme ile uyumlu)

biyopsiBiyopsi / Ablasyon Kitleri ve Sanal Biyopsi

Esaote, çok çeşitli özel dönüştürücüler ve kitler sunar: klinik muayeneler ve biyopsi işlemleri, doğru araçla ve zaman kaybı olmadan rahatça gerçekleştirilebilir.

Her bir prob için, biyopsi iğnesini 3D alanda veya başka herhangi bir harici cihazda izleme olanağıyla birlikte özel biyopsi ve ablasyon kitleri mevcuttur.

virtual-biyopsiAkıllı Konumlandırma ile birleştirilmiş Sanal Biyopsi, iğnenin sanal olarak izlenmesi sayesinde ultrason gerçek zamanlı biyopsi prosedürleri sırasında güveni artırır - kullanıcıların hedefe hızlı, hassas ve güvenli bir şekilde ulaşmasına yardımcı olur. Fiziksel iğne, probun, tarama düzleminin ve hedefe giden yolun tam 3 boyutlu gösterimi ile gerçek zamanlı ultrason görüntüsünde sanal bir iğne ile vurgulanır.

 

 

Renkli hedefler görselleştirilebilir ve iğne bir ateşli silah vizörüne dönüşür.

gorsel

Ürolojide Füzyon Görüntüleme

Minimal invaziv teknikler alanında, teknolojik gelişmelere duyulan ihtiyaç son birkaç yılda çarpıcı bir şekilde artmaktadır.

urolojide-fuzyon-goruntuleme

En ilginç ve ümit verici tekniklerden biri, yerelleştirme yeteneklerini geliştirmek için farklı görüntüleme modalitelerinin ABD gibi içsel, gerçek zamanlı modalitelerle birleştirilebilmesi sayesinde prostat biyopsisi için TRUS-MRI navigasyon sistemidir.

virtual-navigatorVirtual Navigator, Esaote’nin gerçek zamanlı ultrason ile yan yana CT, MR ve PET'e izin veren füzyon Görüntüleme teknolojisidir. Virtual Navigator, farklı modalitelerin tüm avantajlarını alır ve operatörlere tanı, günlük klinik uygulama, girişimsel prosedürler, araştırma ve öğretimde rehberlik etmeyi amaçlayan gerçek zamanlı, düşük maliyetli ve radyasyon içermeyen bir çözüm sunar. Virtual Navigator, tanılama güveninizi artırır.

 

visualize-define-guide

kriyoterapiKriyoterapi, radyofrekans, mikrodalgalar ve lazer ablasyonları sırasında kullanıcılara yardımcı olmak için özel bir ortam geliştirildi ve lezyon marjlarının manuel olarak tanımlanmasını ve lezyon hacminin net olarak hesaplanmasını, beklenen nekrotik elipsin tanımlanmasını ve çeşitli iğneler markaları için iğne izleme özelliği sunar.

kriyoterapi-radyofrekans-mikrodalgalar

Prostat Prosedürleri İçin Kademeli Izgara: Planlama ve Rehberlik

Esaote, brakiterapi ve termal ablasyon gibi gelişmiş prosedürleri trans-perineal yaklaşımla gerçekleştirme imkanı sunarak, CIVCO'nun TRT33 ve Classic Stepper isimli çift kanatlı probunu kullanır. Bir biyopsi ızgarası görselleştirmesi, operatöre prostat kanserinin tespiti, hedeflenmesi ve tedavisi için doğru konumlandırma sağlamasında rehberlik edecektir. Gerçek zamanlı Esaote Fusion Imaging ile birlikte, kriyoterapi, radyofrekans, mikrodalga ve lazer ablasyonları sırasında kullanıcılara yardımcı olmak için özel bir ortam geliştirilmiştir.

prostat-prosedürleri  prostat-prosedürleri

Classic Stepper ile birlikte matris ızgarasının gerçek zamanlı görselleştirilmesine ek olarak, Virtual Navigator şunları sağlar:

 • Lezyon sınırlarının belirlenmesi ve lezyon hacminin hesaplanması,
 • Beklenen nekrotik elipsin tanımı,
 • Çeşitli marka iğneler için iğne takip özelliği,
 • Numune tespiti ve 3D izleme,
 • Birden fazla kit ile hedefe yönelik biyopsi ve ablasyon prosedürleri
 • Biyopsi iğnesini 3 boyutlu olarak veya başka herhangi bir harici cihazla izleme imkanı.