Boyun Ultrasonografisinde Tanı

klinik-ihtiyacKlinikte Boyun Ultrasonografisinde Temel Ve İleri Tanı Yöntemleri

Son 10 yılda tiroid hastalıklarının tanısında çok iyi gelişmeler olmuştur. Ultrasonografi, tiroid hastalıkları ve tiroidektomi sonrasında hastaların takibi ve tekrarlayan problemlerin incelenmesinde önemli bir rol oynar. Esaote boyun ultrasonografisinde 22 MHz’e çıkan prob portföyü ile eşsiz seçenekler sunar.

ultrasonografi

 

Micro Vaskularizasyonların Tespiti İçin Yeni Teknoloji

mikro-vakularizasyonmicroV Esaote’nin, küçük damarları düşük akış ile tespit edilmesini sağlayan yenilikçi teknolojisidir. İleri çözünürlük, yüksek çerçeve hızı ile hareketten kaynaklanan artefaktı ortadan kaldıran microV, B-mod üzerinde artefakt olmadan, standart doppler teknikleri ile görülemeyen düşük akımların tespit edilmesini sağlar.

 

 

 

 

Lezyon Karakterinin Saptanmasında Altın Standart

altin-standartDokuların farklı özellikleri vardır ve elastikiyet bu özelliklerden biridir. Doku elastikiyetinin rutin klinik incelemelerde patoloji ile ilişkili olarak kullanıldığını biliyoruz. Esnek dokular, uygulanan basınç ve kuvvet ile şekli değişir, bu etki ortadan kalkınca eski haline döner. Elastografi teknolojisi, kullanıcıların doku esneklik analizi hakkında ve farklı esneklikteki dokuların verdiği yanıt ile ilişkili bilgi sahibi olmasına olanak tanır.

 

 

 

 

İki Boyutlu Gezinme

İkincil bir 2D teknolojisinden yararlanılırken gerçek zamanlı ultrason ile lezyonların lokalizasyonu, teknolojik destek olmadan günlük klinik uygulamada önemli bir zorluktur.iki-boyutlu-gezinme

vucut-haritasiVücut haritası

BodyMap, Scintiscan, SPECT, MRI, PET, XRay ve çok daha fazlası gibi her türlü DICOM 2D görüntünün yanında ikinci bir sistemde prob konumunun gerçek zamanlı görselleştirilmesini sağlayan özel bir teknolojidir. Ultrason ve ikinci görüntüleme yöntemi arasındaki ortak kayıt bir dakikadan az sürer ve bir BodyCamera ile incelenmekte olan vücut bölgesinin (Bodymark) bir fotoğrafını çekme seçeneği vardır.

 

Fusion Imaging ve 3D Gerçek Zamanlı Boyun Navigasyonu ile bir adım önde

Virtual Navigator, Esaote'nin CT, MR ve PET görüntülerini gerçek zamanlı Ultrason ile yan yana görüntüleyen devrim niteliğindeki Füzyon Görüntüleme Teknolojisidir.boyun-navigasyonu

Esaote Virtual Navigator, çoklu görüntüleme sistemleriyle US'un gerçek zamanlı füzyonu gerçekleştirmesine olanak sunar. Bu teknoloji, ultrasonun; Doppler, CEUS ve Elastosonography gibi gerçek zamanlı yeteneklerini diğer sistemlerden gelen fonksiyonel ve 3D bilgilerle birleştirir.

Virtual Navigator, tanılama güveninizi artırabilir:

  • Autofusion teknolojisi aracılığıyla gerçek zamanlı çok modlu Fusion Imaging ile teşhis amacıyla farklı veri kümelerini görselleştirme / analiz etme

standart-ultrason

  • En iyi tarama ve hedefleme yaklaşımını planlama

en-iyi-tarama-ve-hedefleme

                                                 

>> Virtual Navigator'ı İndirin - Tiroid - Boyun -            >> Endokrinoloji - Teknik Dokümanı İndirin [258 Kb]
Teknik Rapor [276 Kb]