Shear Wave Elastografi: Non İnvaziv Karaciğer Fibröz Değerlendirmesi

qelaxto

Klinik İhtiyaç

Günümüzde dünya çapında 500 milyon insanın kronik viral hepatitten zarar gördüğü düşünülmektedir. Bu sebeple karaciğer fibrozu değerlendirilmesinde invazif olan bu yöntem klinisyenler tarafından ilgi görmektedir. Sistem mekanik stres ile ses dalgası uygulayarak ve dokunun hassasiyetini ölçerek non-invaziv bir teknikle yumuşak dokunun elastikiyetini değerlendirme imkanı sağlıyor. Shear Wave elastografi ultrason ışınlarının yer değiştirmesiyle oluşmaktadır.

qelaxtoQElaXto

QElaXto, Esaote’nin yeni Shear Wave Elastografi özelliğidir. Shear Wave uygulanan kuvvet yönünde dik bir hareketle ilerleyen yanal dalgalardan oluşur. Yavaş hareket eder ve çarptığı dokunun yapısına göre hızı yavaşlar. Shear Wave’in yayılma hızı dokunun sertliği arttıkça artar. Shear Wave yayılma hızı ölçümü m/s veya KPa olarak (Young modülü) olarak ifade edilir.

qelaxto

pSWE Avantajları

  • Fibrozisi değerlendirmede non-invaziv yöntem.
  • Altın standart iğne biyopsi tekniğine alternatif bir teknik
  • MR elastografiden çok daha ucuz bir alteratif
  • 3 boyutlu Shear Wave grafiği ölçüm kalitesi hakkında kullanıcıya eşzamanlı geri bildirim veren özelliği 
  • Elde edilen RF sinyallerinin analizine dayalı ölçümler için otomatik güvenilirlik özelliği-ölçümü kabul et ya da yeniden ölç

esaote-pswe

 

QElaXto, gerçek zamanlı olarak seçilebilen m / s ve KPa cinsinden birden fazla İndeks ve Ölçüm sunar.

qelaxto

 

QElaXto, yenilikçi hareket artefakt düzeltmesi için patent bekleyen Esaote teknolojisini ve ayrıca güvenilir ölçümlerin akıllı seçimi için hareket düzeltme algoritması için gelişmiş SW içerir.

qelaxto

Üretkenlik için optimize edilmiş ve tamamen özelleştirilebilir QElaXto kullanıcı ara yüzü

shear-wawe

sanal-navigatorVirtual Navigator

Esaote, QElaXto ve pSWE yöntemlerini eş zamanlı Virtual Navigator Multimodality Füzyon görüntüleme ve Virtual Biyopsi ölçümlerinde m/s ve KPa ile yapılabilmektedir.

 

 

gorsel