Meme Elastisite Skorlaması: Meme Lezyonu Tespiti İçin Straın Elastografi

Klinik İhtiyaç: Meme esnekliği skorlaması

Klinik olarak meme elastisite skorlaması meme patolojisinin ve karakterinin tespiti için en önemli özelliklerden biridir. Yaygın olarak malign tümörlerin benign tümörlere göre daha sert olduğunu biliyoruz. 

Doku sertliğini saptamak ve ölçmek için elastografi, meme dokusunun ve lezyon esnekliğinin analizi ve değerlendirilmesinde altın standart haline gelmiştir. Elastisitedeki farklılıklar belirli dokuların iyi huylu veya kötü huylu tanılanmış patolojik yapılara bağlanır.1. W. Anderson, Patoloji. Mosby, 1953.

ElaXto: Strain Elastografide En Yüksek Performans 

ElaXto, Esaote’nin strain elastografisidir ve meme, tiroid, MSK, abdomen, üroloji, jinekoloji, cerrahi alanlarında geniş prob ve cihaz seçeneği ile kolay kullanımını sağlar. Günlük klinik pratiğinde en yüksek güven ve kesin sonuçlar ile yüksek güvenilirlik sağlar. Ayrıca sonuçların kantitatif analizine ve kolay hasta takibine olanak sağlar.


elaxto

Maksimum Performans Teknolojiler

Elastografi incelemeleri hızlı kolay ve hassas bir performans sağlar. Probun hareketi ile dokular üzerinde yüksek kaliteli görüntüler elde edilir. ElaXto, hasta ve operatörden bağımsız maksimum performansı garanti eder. ElaXto ölçüm paketi, iki farklı alanda Elaxto oranının değerlendirilmesi, Elaxto serlik ve yumuşaklık oranının ROI kullanılarak ölçülmesi ve birden fazla alanda homojenite için ElaXto histogramını içermektedir.

    

Tek bir video klibi açmak için her küçük resme tıklayın

  • Tam ElaXto ölçüm paketi ve genişletilmiş yetenekler: ElaXto yazılımı, elastosonografik incelemeleri hızlı ve kolay hale getirmek için geniş bir yetenekler setine sahiptir. Eksiksiz bir ElaXto ölçüm paketi, iki farklı alan arasında ElaXto oranı değerlendirmesini, bir ROI kullanarak Elaxto sertlik ve yumuşaklık yüzdesini ölçmek ve bir veya daha fazla alanın homojenliğini değerlendirmek için ElaXto Histogramını içerir. Tüm ölçümler gerçek zamanlı olarak veya arşivlenmiş görüntüler üzerinde gerçekleştirilebilir.

tam-elaxto

Klinik görüntü galerisi dizisini açmak için küçük resimlere tıklayın    

  • ElaXto Veri Aktarımı: ElaXto görüntüsü ve ölçümlerinden toplanan tüm ham veriler, bilgisayarınızdaki Excel’i kullanılarak aktarılabilir ve yeniden açılabilir. Bu sayede kümeleme, takip, araştırma veya trend değerlendirmesi için ikincil analizler dilediğiniz yerde yapılabilir.

ekaxto-veri-aktarimi

  • ElaXto, geniş bir ürün ve prob yelpazesi seçeneği sunmaktadır.

elaxto

Elaxto Gerçek Zamanlı Elastosonografiyi İndirin
[1.2 Mb - PDF]