Yüksek Çözünürlük Ve Hassasiyette Gelişmiş Hemodinamik Değerlendirme

Yüksek Hassasiyet ve Yüksek Uzaysal Çözünürlük ile Gelişmiş Hemodinamik Değerlendirme

Klinik İhtiyaç

Günümüzde klinisyenler lezyonların vaskülarizasyonunu tanımlamak, organ ve dokularda normal/anormal vaskülariteyi gösterme için düzenli olarak farklı teknolojileri kullanmaktadırlar. Düşük akış hızı olan yapıların vaskülarizasyonunu göstermek, patolojiyi tanımlamak ve teşhis etmek için kullanılan uygulamalarda bazı zorluklar teşkil edilmektedir. İnce vasküler yapıların değerlendirilmesinde hep bir sınırlama olmuştur.

Geçmişte

Geleneksel doppler tabanlı teknolojiler ilgili olmayan akışlardaki sinyalleri ortadan kaldırmak için filtre kullanırlar. Sonuçta düşük akımlı yapıların ortadan kalkmasına sebep olan bir durum ile karşı karşıya kalırız.

arka-fon

Esaote olarak, akım sinyallerini üst üste gelen doku hareketi ve arka plan gürültüsünden etkilenmesini engeleyen, etkili bir şekilde ayıran yeni bir algoritma geliştirdik. microV gelen sinyalleri ve düşük akım sinyallerini koruyarak diğer kaynaklardan ayırt edilmesini sağlayan yeni bir algoritmadır.

geleneksel-guc   microV

Geleneksel Güç Doppler                                                                    microV

microVmicroV

Esaote’nin son teknolojisi microV, çok küçük damarları ve yavaş akımları algılama konusunda yüksek hassasiyet göstermektedir. Özel bir algoritmaya bağlı bu yeni Doppler teknolojisi, yüksek hassasiyette ve çözünürlükte gelişmiş değerlendirmeye olanak sağlar. Bu yeni teknoloji tüm klinik uygulamalarda patolojiyi belirlemek için diğer özellikler ile birleştirilebilir.

 

 

Özellikler ve Avantajlar

  • microV küçük damarlar ve düşük akış için maksimum hassasiyet sağlar. 
  • Micro vasküler yapılarda yapılan çalışmalarda üstün hassasiyet sağlar
  • Hiperekoik alanlarda paraziti engeller
  • Arka plandaki gürültüyü ortadan kaldırır.
  • Tüm problar ile uyumludur.

 

microV’nin diğer doppler tekniklerine göre bir çok avantajı vardır. Yüksek çerçeve hızında en iyi çözünürlükte düşük akımlı hızların görünmesini sağlar ve hareketten kaynaklanan artefaktları ortadan kaldırır.

microV